Koronan aikainen toiminta ydistyksessä

Eipä ole kuin omaa puutarhaa päässyt kuopsuttamaan ja jotain pientä istuttamaan…mokoma korona iski myös meidän yhdistyksen toimintaan hiljentävästi ja joudumme iloitsemaan kevään riemuista yksinämme tai hyvin pienissä porukoissa! No, mutta emme ole ainoita, tuntuu kuin koko Suomi olisi puoliksi kiinni, tosin niinpä taitaa olla koko maailma, toivottavasti tästä kaikesta hiljaiselosta seuraisi jotain hyvääkin…

Joudumme perumaan kesälle suunnitellut reissut Pärnuseen ja Lappeenrantaan, toivottavasti jotain saisimme edes järjestää! Ilmoittelemme jäsenillemme tapahtumista sähköpostilla, yhdistyksen nettisivuilla ja facebookissa.

Vielä kevään kylmien kelien tai sadepäivien iloksi voi käydä katsomassa jotain virtuaalipuutarhoja, jos haluatte vaikka nähdä mitä maailmalla on… niitä löytää kun hakuun laittaa ”virtual garden”, ”virtual garden tours”…

Toivotaan, että aurinko rupeaa meitä ja puutarhaa lämmittämään ja suo meille hyvän, mukavan ja terveen kesän!

Kevätkaihonkukkaset kukkivat jo penkissä… ja sirkkelöintihommissa oli sydämellistä toimintaa!